Новини
Търси

Григор Димитров: Никога не съм бил в толкова тежка ситуация

Григор Димитров: Никога не съм бил в толкова тежка ситуация
БТА

Най-добрият български тенисист призна, че възстановяването от най-сериозната контузия в кариерата му е било огромно изпитание

Най-добрият български тенисист Григор Димитров направи откровено признание за най-трудния период в своята кариера. В интервю за „Тенискафе“ той говори за възстановяването след тежката контузия, която го извади от корта за продължителен период, както и за предстоящото си завръщане.

За момента не мога да имам много очаквания, но винаги съм очаквал повече от себе си. Положението не е много добро, никога не съм бил в такова, особено след контузията“, призна Димитров.

Бившият №3 в световната ранглиста разкри, че по време на рехабилитацията е насочил вниманието си изцяло към себе си и е търсил вътрешния баланс.

Гледах да се фокусирам върху изцяло различни неща. По време на целия ми рехаб гледах наистина да се фокусирам върху себе си. Да запазя себе си. Но когато излезеш извън турнирно ниво за толкова време, връщането обратно е много трудно.

За участието си на тазгодишния „Уимбълдън“ Димитров ще разчита на специална покана от организаторите, като призна, че за първи път в кариерата си трябва да се съобразява с различни обстоятелства при планирането на програмата си.

Малко по-зависим съм от преди, но всичко това е ново за мен. След толкова много години знам кой съм и какво съм направил и се чувствам добре със себе си. Не само като състезател, но и като човек.“

Българинът коментира и отношението си към критиките, като заяви, че те никога не са го притеснявали толкова, колкото похвалите.

С критиките се справям по-добре, отколкото с похвалите. Колкото и да опитваш да се изолираш от всичко, което е около теб, толкова по-трудно е. И никога не се стремя да правя подобно нещо. Дали е добро или лошо, трябва да го приемаш такова, каквото е. В нашия спорт дори да спечелиш мач или турнир, нямаш време да го осъзнаеш. Трябва да се оправиш, да отидеш на друг турнир, на друга настилка. Има много компоненти.

В края на разговора Димитров засегна и темата за Световното първенство по футбол. Попитан кой отбор подкрепя на Мондиал 2026, той се усмихна и отговори:

Мисля, че трябва да подкрепям Мексико… поради причини. Не мисля, че имам някой.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи