Най-добрият ни тенисист загуби за трети пореден път от Алехандро Давидович Фокина
Григор Димитров приключи участието си на турнира от сериите АТП 250 в Майорка със загуба на четвъртфиналите. Най-успешният български тенисист отпадна от поставения под №2 в схемата Алехандро Давидович Фокина. Испанецът надделя с 6:3, 6:3 за 1 час и 30 минути на корта.
Мениджърът на Григор Димитров: Той може да играе за Купа „Дейвис"
3а 35-годишния Димитров това беше първи 1/4-финал в професионалния тур от повече от година. Последното му участие в такъв етап на веригата на АТР беше на Мастърс-а в Монте Карло през април 2025 година, когато допусна най-тежката загуба в кариерата си - 0:6, 0:6 от Алекс де Минор.
Давидович Фокина записа трета победа от общо три мача срещу българския тенисист. Преди това испанецът се наложи с 6:4, 7:6 (2) в I кръг на Мастърс-а в Рим през 2021 г. и с 6:4, 6:7 (2), 6:3 на 1/2-финалите на Мастърс-а в Монте Карло през 2022 г.
Григор Димитров ще бъде единственият представител на България в третия турнир от Големия шлем през годината - „Уимбълдън" (29 юни - 12 юли). Първата ни ракета ще участва в основната схема със специална покана от организаторите (т. нар. „уайлд кард"), а всички останали наши тенисисти отпаднаха в квалификациите.
Иван Иванов и Виктория Томова приключиха участие още в I кръг на пресявките, а Елизара Янева отпадна във II кръг на предварителната схема. Вчера дебютантката от Пловдив отстъпи пред поставената под №5 Кейти Волинец (САЩ) с 1:6, 4:6.