Следващият съперник на българина е неудобен испанец
Григор Димитров записа втора поредна победа на турнира от сериите АТП 250 в Майорка. Българският тенисист се класира за четвъртфиналите втори пореден успех в два сета . Този път той елиминира Абдула Шелбай от Йордания - 6:2, 6:3 за малко повече от 1 час и 30 минути на корта.
Григор Димитров започна с двусетова победа в Майорка
Димитров започна силно мача, въпреки че при 1:1 му се наложи да отразява четири точки за пробив. Хасковлията обаче издържда и след това поведе с 4:1 и 5:2 гейма. Съперникът му поиска медицински таймаут и получи превръзка на дясното бедро. Българинът не допусна спад в концентрацията си и затвори гейма с нов пробив - 6:2.
Григор имаше категоричното предимство на корта, въпреки че в началото на сета пропусна пет възможности за ранен пробив. Шелбай се задържа в мача до 3:4, но в осмия гейм Димитров направи пробив след непредизвикана грешка. Това обаче не се оказа всичко, защото йорданец веднага направи рибрейк за 4:5 след грешка от бекхенд на българина. Все пак драмата приключи с нов пробив в полза на Гришо - 6:4.
На четвъртфиналите Димитров ще се изправи срещу втория в схемата Алехандро Давидович Фокина. 27-годишният испанец има две победи от два мача срещу българския тенисист. Добрата новина за първата ни ракета е, че загубите му срещу този съперник са на клей. Да се надяваме, че на трева Димитров ще запише първи успех срещу Фокина.