Още от Общество
Водещи
Задържаха боен арсенал в камион на „Капитан Андреево“
- Преди 17 минути
- Хасково
Голям астероид ще премине в близост до Земята в събота
- Преди 53 минути
- София
След серията почивни дни, през които част от служителите успяха да слеят периода от 1 до 6 май, започна масовото прибиране към София. Тази вечер се очаква засилен трафик към столицата с около 120 хил. превозни средства, част от които са напуснали града още около 1 май. Най-натоварено се очаква да бъде в следобедните и вечерните часове, до 21:00 ч.
Заради очаквания интензивен трафик ще бъде въведено временно ограничение за движение на тежкотоварни камиони над 12 тона по най-натоварените направления - по АМ „Тракия“, по АМ „Хемус“ в участъка от изхода на София (км 0) до пътната връзка при кръговото кръстовище с път I-4 (87-ми км), по АМ „Струма“, както и по път I-1 между п. в. „Симитли“ (376-ти км) и п. в. „Кресна“ (402-ри км) на АМ „Струма“.
Мярката има за цел да улесни пътуването при засилен трафик, да повиши безопасността и да ограничи риска от инциденти, свързани с неправилно изпреварване и образуване на колони от тежкотоварни автомобили.
В следващите дни ще остане в сила и ограничението на движението в платното за София в участъка на АМ „Струма“ между 97-и и 104-и км.
Заради свличане на земна маса при 103-и км на АМ „Струма“, причинено от преовлажняване на откоса, автомобилите, пътуващи от Сандански към Благоевград, ще бъдат пренасочвани по обходен маршрут - от пътната връзка при 104-и км по път I-1 София - Кулата до п. в. „Благоевград юг“.
До извършване на необходимите дейности и гарантиране на безопасността на движението остава в сила ограничението в платното за София в участъка на АМ „Струма“ между 97-и и 104-и км.