Очаква се днес полицията и прокуратурата да излязат с официална информация
Продължава разследването след снощната акция на полицията в Несебър. Арестуваните са директорът и зам.-директорът на местното ВиК, пише НОВА. Подобна информация се появи и в местни сайтове още в петък късно вечерта.
В социалните мрежи бяха публикувани кадри от полицейската акция. Тогава властите отказаха коментар.
По-късно стана ясно, че са задържани двама държавни служители, по неофициална информация - директорът и неговият заместник на клона на „Водоснабдяване и канализация“ в Несебър. Те са били задържани с голяма сума пари, която са поискали като подкуп от инвеститор в землището на село Кошарица, община Несебър, за да бъде присъединен негов обект към водопреносната мрежа.
Отново по неофициална информация на инвеститора не му е било разрешено дори да подаде документи за присъединяване на обекта към мрежата, докато не даде сумата от 000 евро.
Двамата държавни служители са били задържани с белязаните пари.