През изминалото денонощие при катастрофи в страната един човек е загинал, а дванадесет са пострадали, съобщиха на сайта си от МВР. Общо 12 са регистрираните по-тежки пътнотранспортни произшествия.
Едно тежко пътнотранспортно произшествие е регистрирано в София, като леките инциденти са 25.
От МВР допълват, че от началото на годината са регистрирани 1784 катастрофи, при които живота си са загубили 136 души, а 2228 са пострадали. Спрямо същия период на миналата година се наблюдава ръст от 15 в броя на загиналите участници в движението по пътищата през 2026 г.