Задръствания към София: Свлачище на „Струма“ и катастрофа на Тангентата затрудниха движението
В края на дългия уикенд движението в цялата страна е изключително интензивно, предупредиха от АПИ
Задръствания и натоварен трафик имаше днес на магистрала „Струма“ между Симитли и Благоевград, предаде БНТ.
Заради свлачище от няколко дни магистралата към София в района на тунел „Железница“ е затворена, а движението се пренасочва по Е-79.
В участъка на свлачището около обяд се образува сериозно задръстване, което наложи от АПИ и Пътна полиция да пуснат частично движението по затворената магистрала в посока София.
В късния следобед трафикът се нормализира, а движението по магистралата в района на свлачището отново е спряно.
В края на дългия уикенд движението в цялата страна е изключително интензивно, като от АПИ съобщиха, че за улеснение на прибиращите се шофьори са осигурени две ленти за движение в посока София и една в посока Кулата.
Заради повишения трафик днес бяха въведени и временни ограничения за камиони над 12 тона по основните пътни артерии.