Промените касаят квартал "Лозенец"
Пресцентърът на Столичната община информира, че в София се въвежда временна промяна в организацията на трафика заради провеждането на празнично събитие по повод Деня на независимостта на САЩ.
Ограниченията ще влязат в сила на 1 юли 2026 г., като в интервала от 7:00 до 24:00 часа ще бъде изцяло забранено паркирането и престоят на превозни средства в няколко ключови участъка. Мерките за сигурност няма да се прилагат единствено за автомобилите, които са директно ангажирани с логистиката и организацията на самото мероприятие.
Строгият пропускателен режим ще засегне няколко основни пътни артерии в района. Ограничения за престой ще има по улица "Козяк" в участъка между улица "Елин връх" и булевард "Никола Вапцаров", както и по улица "Алея проф. д-р Желязко Христов" в отсечката, свързваща булевард "Никола Вапцаров" с улица "Козяк". Под въздействието на временните мерки попада и улица "Елиезер Папо" в частта ѝ до правителствената болница.
Ситуацията за шофьорите ще се усложни допълнително в късния следобед на същия ден, тъй като в часовия пояс от 16:00 до 24:00 часа ще бъде наложена пълна забрана за движение на автомобили по всички цитирани улици. Единственото изключение от това правило ще се прави за колите, които спешно трябва да стигнат до УМБАЛ "Лозенец". Специалният пропускателен режим до болничното заведение ще се координира на място и достъпът ще бъде разрешаван само при доказана необходимост след изрична преценка от служителите на отдел "Пътна полиция" към СДВР.