Новини
Търси

Сенси: Искам да бъда част от историята на ЦСКА

Сенси: Искам да бъда част от историята на ЦСКА
cska.bg

Новото попълнение на "червените" призна, че за него е чест да носи фланелката с №8 и няма търпение да усети атмосферата на "Българска армия"

Новото попълнение на ЦСКА Стефано Сенси заяви, че е избрал "червените", защото вижда клуба като правилната стъпка в кариерата си. Италианският полузащитник даде първото си интервю пред клубните канали, в което говори за амбициите си, адаптацията в отбора и очакванията си към престоя в София.

Искам да продължа напред в кариерата си. Смятам, че ЦСКА е стъпка в правилната посока. Искам да се наслаждавам на футбола, да печеля, да бележа голове и да бъда част от историята на този клуб. Трябва винаги да съм концентриран и да тренирам здраво всеки ден. Просто искам да стана част от ЦСКА“, заяви двукратният шампион на Италия.

Сенси призна, че още в първите дни е останал впечатлен от организацията в клуба и отношението на хората около отбора.

Нямам търпение да заиграя, да усетя атмосферата, стадиона и първенството. За радост първият мач наближава. Чувствам се много добре. Тук съм вече от два дни и виждам, че съм в голям клуб със страхотна организация и добри хора. Наистина съм щастлив, че съм тук.

Италианецът разкри, че наставникът и съотборниците му са му помогнали бързо да се почувства като част от състава.

„Първите ми впечатления са невероятни. Първо се видях с треньора, той е много добър като наставник, но и като човек. Съотборниците ми също са страхотни момчета, накараха ме веднага да се почувствам част от отбора. Знам, че ЦСКА е голям клуб – както в България, така и в Европа. Познавам го още от годините ми в Италия. Гледал съм мачове на тима и кадри с феновете. Те създават невероятна атмосфера, а това е много важно за всеки футболист.“

Сенси ще носи легендарния №8, с който в ЦСКА играеше Христо Стоичков, и призна, че отлично осъзнава символиката на този номер.

Да, знам кой е Стоичков. Огромен футболист, част от историята на клуба и на европейския футбол. Той спечели "Златната топка" и направи много за играта. За мен е чест да нося фланелката с №8 и това е още една причина да давам най-доброто от себе си.“

Сенси разкри още, че вече е разговарял с Валери Божинов, който му е разказал повече за София, клуба и привържениците.

Накрая халфът коментира и предстоящото участие на ЦСКА в евротурнирите.

„Най-важното в европейските мачове е да бъдеш концентриран през цялото време. Ще играем срещу добри и организирани отбори, така че не трябва да губим фокуса си нито за миг.“

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи