Италианецът Стефано Сенси подписа до 2028 година след трансфер от Кипър
ЦСКА официално обяви, че е привлякъл халфа на Анортозис Стефано Сенси. Италианецът подписа с „червените" за две години. Според информациите месечното му възнаграждение ще бъде над 60 000 евро, което ще го направи най-високоплатеният играч в българкото първенство.
ЦСКА плати 200 000 евро на кипърския Анортозис за услугите на Сенси, който в началото на август ще навърши 31 години. Той има над 40 мача за Интер, а освен това записа 9 мача с 3 гола за италианския национален отбор.
„Италианският полузащитник пристига при „армейците“ от кипърския Анортозис и подписа договор за две години, превръщайки се във второто ново попълнение на тима през летния трансферен прозорец. Той ще носи фланелката с номер 8. 30-годишният халф има впечатляваща визитка. Сенси е двукратен шампион на Италия и двукратен носител на Суперкупата на страната с Интер, а също така е записал 9 мача и 3 гола за националния отбор на Италия", представиха го от ЦСКА.
Сенси се превърна във второто ново попълнения на клуба това лято след холандеца Жоел Цварц, който пристигна със скандал от Локомотив Пловдив.