По данни на прокуратурата 27-годишният е бил освободен на 12 юни и е с предишни присъди за кражби и противозаконно отнемане на автомобили
Заради трагедията в Угърчин, при която загинаха трима души, е образувано досъдебно производство, съобщиха от прокуратурата. Задържаният по случая е многократно осъждан.
Предстои той да бъде привлечен към наказателна отговорност за тежко умишлено престъпление – убийство на три лица, за което законът предвижда наказание от 20 години лишаване от свобода или доживотен затвор.
За тежкото криминално престъпление съобщи по-рано НОВА. В общежитие в Угърчин бяха открити телата на 20-годишен мъж, 18-годишна жена и 16-годишно момиче.
От прокуратурата уточниха, че огледът на местопроизшествието продължава. Задържаният е 27-годишен мъж, за когото ще бъде постановено задържане за срок до 72 часа, като предстои държавното обвинение да поиска налагането на постоянна мярка „задържане под стража“.
По данни на прокуратурата той има три присъди за кражби, извършени при условията на рецидив, както и за противозаконно отнемане на моторни превозни средства. Последното си наказание е изтърпял наскоро, след като на 12 юни е бил освободен от затвора.
От държавното обвинение посочиха още, че по телата на трите жертви са открити достатъчно следи, които дават основание на разследващите да повдигнат обвинение на задържания за убийството и на тримата.
Сигналът е подаден от съседи около 3:00 часа през нощта. Когато на място пристигнали полицейските служители, задържаният все още се намирал в общежитието.
В хода на разследването е установено, че той е познавал жертвите и е живеел в същата сграда, вероятно в съседни помещения. По първоначални данни убийствата са извършени с остър предмет. Според събраната до момента информация мъжът е сменил дрехите си в опит да заличи следите от престъплението.
Във връзка със случая изпълняващият длъжността главен секретар на МВР Любомир Николов и директорът на ОДМВР - Ловеч, старши комисар Цветомир Цонков, проведоха работна среща в Угърчин.
„Установихме всички факти относно пребиваването на лицата в общежитието, не са установени нарушения. Жертвите са живели там около 15 години. 15-годишното момиче е паднало от малка височина, разследва се причината за смъртта ѝ”, заяви Николов.
Николов посочи още, че е необходимо да се извършва профилактична работа с хора, определяни като уязвими, които живеят в социални жилища.
Трагедията е започнала след конфликт между няколко души в общежитието. Според предварителните данни спорът е възникнал заради лични взаимоотношения и любовен триъгълник.
По информация на източници на НОВА конфликтът е ескалирал, след като 27-годишен мъж, за когото се съобщава, че има криминално минало, е нападнал с нож пълнолетния мъж и жената, намирали се в общежитието. Жената се е опитала да ги разтърве, но двамата са получили смъртоносни наранявания.
Уплашено от случващото се, 16-годишно момиче с епилепсия е скочило от тераса на първия етаж и е загинало.