Момичето е в тежко състояние след усложнения при раждане и е с увредена бъбречна функция
17-годишна родилка е транспортирана по спешност с медицински хеликоптер от Монтана до столична клиника, съобщи БНР. Момичето е в тежко състояние вследствие на усложнения след раждане.
Въздушната линейка е извършила медицинския транспорт тази сутрин от болницата в Монтана до специализирано лечебно заведение в София.
„Момичето е с увредена бъбречна функция“, съобщи изпълнителният директор на МБАЛ „Д-р Стамен Илиев“ д-р Тони Тодоров.
По думите му младата родилка е била транспортирана преди обяд за специализирано лечение в столицата.