Новини
Търси

Повече от година държал съпругата си в кошмар: Разкриха тежък случай на домашно насилие в Лом

Повече от година държал съпругата си в кошмар: Разкриха тежък случай на домашно насилие в Лом
БТА

След подадения сигнал полицията е образувала досъдебно производство, а 46-годишният мъж е настанен за лечение в психиатрично отделение

46-годишен мъж от Лом е установен от полицията заради системен физически и психически тормоз над 37-годишната си съпруга, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана.

По данни на жената повече от година тя е била жертва на постоянен физически и психически тормоз. Тя твърди още, че през този период е била системно заключвана в семейното жилище.

След получения сигнал полицейските служители незабавно са приложили предвидените в Закона за защита от домашното насилие процедури. Попълнени са необходимите документи и приложения, удостоверяващи данните за упражненото домашно насилие.

След случая мъжът е настанен в Психиатричното отделение на общинската болница „Свети Николай Чудотворец“ в Лом за лечение. Образувано е досъдебно производство във връзка с инцидента.

В област Монтана е установен и втори случай на домашно насилие. Около 17:25 часа вчера, в района на автогарата в Монтана, 44-годишен мъж е отправил закани за убийство и саморазправа към 36-годишна жена. След подадения сигнал на място са изпратени полицейски служители, които са установили, че деянието е извършено в условията на домашно насилие. Разпитани са и свидетели на случилото се, а разследването продължава в рамките на досъдебно производство.

През 2025 година в област Монтана са образувани 56 досъдебни производства за престъпления, извършени в условията на домашно насилие, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана, цитирани от БТА.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи