По първоначални данни автомобил е навлязъл в насрещното платно, след което е последвал челен удар
Пътнотранспортно произшествие в района на кръстовището с улица „Добруджа“ доведе до затварянето на главен път I-2, съобщиха от полицията.
По първоначална информация 50-годишен шофьор, движещ се в посока Разград, е заспал зад волана, навлязъл е в насрещното платно и е предизвикал челен сблъсък с автомобил, пътуващ към Русе. Най-тежко пострадал е 37-годишният водач на другия автомобил, който е от Разград и е пътувал сам. Към момента той е в тежко състояние и е неконтактен.
В единия автомобил са пътували общо четирима души. Пробата на водача за употреба на алкохол е отрицателна. Всички са транспортирани в МБАЛ-Разград, където се изяснява състоянието им.
За преминаващите превозни средства е въведен обходен маршрут, който преминава от бензиностанцията през бул. „Априлско въстание“ в Разград, към село Гецово и връзката с главния път.