Новини
Търси

Шофьорът от трагедията на АМ "Тракия" остава в ареста, имал 20 нарушения

Шофьорът от трагедията на АМ "Тракия" остава в ареста, имал 20 нарушения
БТА

В същото време неговата защита обяви, че планира да заведе дело срещу Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) за съпричиняване, тъй като магистралните мантинели не са успели да спрат и удържат тежкотоварния камион

Съдът постанови най-тежката мярка за неотклонение и остави за постоянно в ареста 53-годишния шофьор на товарния автомобил, причинил тежката катастрофа с три жертви на автомагистрала „Тракия”.

Срещу мъжа е повдигнато обвинение за нарушаване на правилата за движение, довело до смъртта на две или повече лица, като законът предвижда наказание от 5 до 20 години затвор.

По случая вече са назначени множество съдебни експертизи.

В същото време неговата защита обяви, че планира да заведе дело срещу Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) за съпричиняване, тъй като магистралните мантинели не са успели да спрат и удържат тежкотоварния камион.

На влизане в съдебната зала водачът Енчо Динев изрази съболезнования към близките на загиналите мъж и две деца. Той заяви, че е направил всичко по силите си да овладее превозното средство, а причина за трагедията е станало ненадейно спукване на гума.

Прокуратурата и полицията обаче отхвърлиха тази теза.

Оказа се, че водачът има досие с общо 20 пътни нарушения (4 акта и 16 платени фиша), сред които и участие в други два инцидента на пътя.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи