Новини
Търси

Щастлив край в Монтанско: Намериха изчезнал 79-годишен мъж

Щастлив край в Монтанско: Намериха изчезнал 79-годишен мъж
БТА

79-годишният мъж се изгубил, след като тръгнал за гъби край Вършец, открит е в добро здравословно състояние

След мащабна издирвателна операция е открит 79-годишен мъж, който се е изгубил с автомобила си, съобщиха от ОД на МВР.

На 21 юни възрастният жител на Вършец напуснал дома си с автомобила си, като уведомил близките си, че се отправя за гъби в местността „Старите лозя“.

След като не се завърнал в обичайния час, дъщеря му подала сигнал за изчезването му. Незабавно били предприети оперативно-издирвателни действия, като за съдействие били ангажирани служители от Граничния полицейски участък в Чипровци и Районното управление в Монтана.

В издирвателната операция са участвали около 15 служители, като за претърсване на района били използвани дрон и следово куче. След преглед на записите от видеокамерите в района в късния следобед било установено, че автомобилът се е движил в посока към софийските села.

В района на село Долна Бела речка, около 21:30 часа, издирвателните екипи открили автомобила на мъжа. При проверката било установено, че 79-годишният жител на Вършец се намира в колата си. Пред служителите той разказал, че се е объркал по маршрута и е загубил ориентация. След приключване на действията по издирването мъжът е върнат на своите близки, като е бил в добро здравословно състояние.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи