Новини
Търси

Терзиев: Без София няма решение на ключови въпроси за Витоша

Терзиев: Без София няма решение на ключови въпроси за Витоша
Facebook/Васил Терзиев

Кметът на София настоя за ясно разпределение на отговорностите между институциите и подписване на меморандум за бъдещето на планината

Кметът на София Васил Терзиев заяви, че Столичната община подкрепя необходимостта от нов план за управление на Витоша, по-добър достъп до планината и дългосрочна визия за развитието ѝ.

В публикация във Facebook той посочва, че това са теми, по които общината настоява последователно през последните две години пред различните правителства. По думите му следващата стъпка е подписването на меморандум между всички ангажирани страни, който да разпише ясно отговорностите на институциите и сроковете за изпълнение на необходимите действия.

Терзиев подчертава, че ключовите решения за бъдещето на Витоша изискват координация между институциите, като отбелязва, че без участието на София не могат да бъдат решени въпросите, свързани с транспорта до планината, градската среда около нея и част от ежедневните проблеми на гражданите.

Кметът отбелязва още, че Столичната община не е била поканена на проведената среща за бъдещето на Витоша, но подчертава, че когато става дума за планината, не трябва да има място за политическо противопоставяне и общината ще продължи да бъде конструктивен партньор в търсенето на решения.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи