При инцидента загинаха трима души – две 9-годишни деца и бащата на едно от тях
„Пострадалите са мъж на 46 години и жена на 49 години. Мъжът е загубил временно съзнание по време на инцидента, сега е в добро състояние. Жената обаче е в тежко състояние, с поражения по корема, червата, счупване на тазова кост, тежка белодробна травма, тежка черепно-мозъчна травма, счупване на челюст. Още при приемането ѝ в лечебното заведение са започнати реанимационни действия, оперирана е. Снощи се наложи втора операция. В тежко състояние е“.
Това заяви д-р Панайот Диманов, директор МБАЛ "Св. Пантелеймон" – Ямбол, във връзка със състоянието на ранените след тежката катастрофа на АМ „Тракия”. При инцидента загинаха трима души – две 9-годишни деца и бащата на едно от тях.
Катастрофата стана на 290-ия километър на аутобана. Тежкотоварен автомобил е спукал гума в платното в посока София, малко преди пътен възел „Зимница“. В резултат на това шофьорът е загубил контрол, преминал през мантинелата и ударил лек автомобил в платното за Бургас.
Сигналът за тежкия инцидент е получен около 13:00 ч. След произшествието беше организиран обходен маршрут, а аутобанът към Бургас беше затворен за часове.