Успешна мярка срещу демографската криза ще бъде да се дава на семейство с бебе до 13 000 евро, смята бившият вицепремиер
За да нямаме демографска криза трябва раждаемостта да се удвои. Това заяви бившият вицепремиер Николай Василев в ефира на БТВ.
"Когато аз бях на власт вървяхме към 100 000 новородени бебета. Тогава, обаче обществото бе по-позитивно и имаше вяра в утрешния ден. Сега на раждаемостта пречи цялостната липса на доверие в политиците и това, че управляват добре държавата", обясни той.
Василев предложи НСИ да направи етническа разбивка на раждаемостта в страната. Според него може да се окаже, че ромите в България имат най-ниската раждаемост. Политиците трябвало да се събудят и да дадат мерки:
„Не знаем какво ще правят, не мога да определя програмата им като дясна. За всички леви това е дясна програма. Не очаквам Радев да води политика по-близка до десните. Когато предложат програма с 40% разходи и дефицит близък до нулата, а и концесия на магистралите, тогава ще ги подкрепя.", каза още Василев.