Непрекъснато слагат свои хора на различни постове и това е резултатът, избухна Али Абди
Тунис е аут от световното първенство още след втория си мач. Африканците имат две загуби от два мача с двама различни треньори. Срещу Швеция селекционер бе Сабри Ламуши, а Ерве Ренар дебютира начело при поражението от Япония. Защитникът Али Абди смята, че вината не трябва да се хвърля изцяло върху футболистите. Според него местната федерация също носи отговорност за плачевното представяне на отбора.
Палачът на Аржентина е новият селекционер на Тунис
„Пристигнахме на световното първенство с футболисти, които никога не са играли преди това заедно. Реално не се подготвихме, а цялата подготовка се изчерпваше с няколко контролни срещи. И играем срещу отбори, които градят стил от години", каза в интервю за beIN Sports Абди, който на клубно ниво играе за френския Ница.
„Нямахме и време да поработим по-сериозно. Всеки път трием всичко, което сме създали и почваме отново, вместо просто да коригираме грешките. Но това не е наша вина на 100 %, а политика на федерацията, която си има свои виждания и слага свои хора на различни постове в отбора. Ето резултатът, но не знам дали нещо ще се промени", добави с огорчение Абди.