Новини
Търси

Николай Попов: Шофьорът на камиона от АМ „Тракия“ е карал с телефон и чаша в ръце

Николай Попов: Шофьорът на камиона от АМ „Тракия“ е карал с телефон и чаша в ръце

Бащата на Сияна твърди, че ТОЛ камерите показват разсейване зад волана и настоява, че версията за спукана гума прикрива истинската причина за трагедията

Бащата на загиналата Сияна - Николай Попов, отправи нови тежки обвинения във връзка с разследването на катастрофата на автомагистрала "Тракия", при която загинаха две деца и един възрастен. В публикация в социалните мрежи той твърди, че шофьорът на камиона е бил заснет от ТОЛ камерите непосредствено преди инцидента с телефон в едната ръка и чаша в другата.

Според Попов разпространената версия, че трагедията е причинена от спукана гума, не отговаря на истината.

"Винаги говоря с факти и давам само проверена информация. Защо се крие истината?! Шофьорът, който уби две деца и един баща, е заснет от ТОЛ камерите преди инцидента с телефон в едната ръка и чашка в другата. Ето ви снимка", написа той.

По думите му снимката умишлено не се показва публично.

"Историята със спуканата гума е чиста лъжа, а тази снимка се крие от вас, за да не се види тоталната безпомощност на властите в борбата с пътния травматизъм. Угодно е да се хвърли вината на гума, мантинела, път. Истината е, че липсва контрол и съществуват ПТП и транспортна мафия. Те спонсорират всяка власт", твърди Попов.

Той разкрива още, че повече от месец очаква среща с президента Румен Радев по темата за пътната безопасност, която, по думите му, държавният глава лично му е обещал.

"От месец чакам среща с Радев по тази тема, която той лично ми обеща. Има много неща, които зная и искам да му кажа. Дълбоко съм разочерован, защото му симпатизирам… Такава среща няма!", пише още Николай Попов.

До момента няма официален коментар от компетентните институции по отправените от него твърдения.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи