В кабинет по военно обучение в гимназия „М.В. Ломоносов“ в Добрич е бил открит военен боеприпас. Сигналът е подаден чрез телефон 112 около 09:55 часа на 24 април.
Незабавно на място са изпратени екипи на ОДМВР - Добрич и Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“, като районът е отцепен с цел обезопасяване.
Съдействие по случая е потърсено от специализираното звено „Жандармерия, специални операции и борба с тероризма“ - Варна, а пристигналите екипи са обезвредили боеприпаса.
Опасният предмет, по първоначални данни, е бил открит по време на разчистване на кабинет по военно обучение.
Образувано е досъдебно производство по случая.