Хората изтъкват предложения проект на Бюджета за 2026 г.
В центъра на София под прозорците на Министерския съвет се събраха няколко стотин граждани. Те се събраха малко след 18.30 часа срещу новата власт на "Прогресивна България".
Като основен мотив за недоволството беше изтъкнат предложения проект на Бюджета за 2026 г.
Виждаха се и плакати с надпис "82 години стигат" - очевидно с подтекста, че комунизмът продължава. Демонстрантите развяват знамена на Европейския съюз.
Демонстрантите викаха: "Оставка!" и "Тук не е Москва".
Протестът е на първо място заради бюджета, защото той е с по-голям дефицит от този, който предложи кабинетът "Желязков", заради което беше свален.
Организаторът на протеста Манол Глишев се оплака, че Асен Василев и Кирил Петков не са му дали думата да говори от трибуната.