Новини
Търси

Траур в Славия: Две деца от школата загинаха на пътя

Траур в Славия: Две деца от школата загинаха на пътя
БТА

Тир навлиза в насрещното и помита лек автомобил, разкри президентът на клуба Венци Стефанов

Загиналите две деца на АМ „Тракия" са футболисти от академията на Славия. Ужасната новина съобщи президентът на „белите" Венцеслав Стефанов. Общо трима души са загинали, а други трима са ранени при инцидент с тир, който премаза автомобил край село Зимница.

„Две от децата ни загинаха на пътя. Те са наши футболисти, пътуваха за към Албена за участие в детски турнир. Почернени сме! Загубихме две златни деца, заяви Стефанов пред колегите от „Блиц". „Петима човека са били в колата, пометена от тира. Треньорът Иван Терзийски и жена му са в много тежко състояние в болницата в Ямбол. Освен двете деца, на място е загинала и една жена", допълни Стефанов.

Петимата са пътували с автомобил за участие на футболен турнир за деца в Албена. Катастрофата става на 290-ия километър на магистрала „Тракия" от София към Бургас, след като тежкотоварен камион в насрещното пука гума. Шофьорът губи контрол, а ТИР-ът преминава през мантинелата и се забива в колата.   

„Тези дечица никога няма да бъдат забравени! Искрено се надявам да са на едно по-добро място... Съболезнования на семействата им! Тир навлиза в насрещното и помита автомобила. Обявявам едномесечен траур за академията на Славия", заяви с тъга Венци Стефанов.

 

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи