Личен състав и военна техника от формирования на Сухопътните войски ще се придвижват по републиканската пътна мрежа на 29 юни и 4 юли. За това съобщиха от пресцентъра на Министерството на отбраната.
Придвижването е свързано с участие в полева подготовка. Военните формирования ще се придвижат от местата си за постоянна дислокация до учебния полигон „Корен“ и след приключването ѝ ще се върнат обратно.
От Министерството на отбраната уточняват, че автоколоните ще бъдат съпровождани от екипи на „Военна полиция“, за да се гарантира безопасното им придвижване по пътната мрежа.
Полигонът „Корен“ край Хасково вече беше домакин на мащабното тактическо учение с бойни стрелби „Ответен удар 26“, проведено между 26 май и 13 юни. В него участваха военнослужещи и техника от България, Румъния, САЩ, Турция и Многонационалната бойна група на НАТО.