Новини
Търси

Тристранката се събира извънредно в понеделник

Тристранката се събира извънредно в понеделник

Тема на дискусии ще бъдат бюджетите на НЗОК, ДОО и националния бюджет

Националният съвет за тристранно сътрудничество (НСТС) ще проведе извънредно заседание в понеделник, 29 юни от 14.00 ч. в Гранитна зала в сградата на Министерския съвет, съобщиха от правителствената пресслужба, цитирани от БТА.

В дневния ред на заседанието са включени проектобюджетите на Националната здравноосигурителна каса за 2026 г., на Държавното обществено осигуряване за 2026 г. и на Държавния бюджет на Република България за 2026 г. 

Кабинетът на Румен Радев предложи план-сметка с дефицит 5,7%. На база редица краткосрочни и дългосрочни приходни и разходни мерки управляващите предвиждат страната ни да достигне целевото ниво на дефицита спрямо брутния вътрешен продукт от три на сто през 2028 година. Пролетната макроикономическа прогноза за периода, изготвена от Министерството на финансите (МФ), предвижда растежът на икономиката да достигне 2,6 на сто през 2026 г. и 2,5 на сто през 2027 г. През 2028 г. се очаква растежът да се запази на ниво от 2,5 на сто.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи