Новини
Търси

Иран остави благодарствено писмо на стадиона в Лос Анджелис

Иран остави благодарствено писмо на стадиона в Лос Анджелис
Снимка: АП/БТА

Поради ограниченията Иранският национален отбор се налага да пътува за всеки от мачовете си

След равенството срещу Белгия в неделя, Иран остави бележка с благодарности към Лос Анджелис. В нея иранците благодарят за гостоприемството по време на Мондиала. Отборът заявява, че си тръгва с достойнство след като все още имат надежди за класиране напред в турнира.

Те изиграха първите си два мача от групата там, а последният, който е срещу Египет ще изиграят в Сиатъл.

Въпреки, че мачовете от тази група са в САЩ отборът на Иран е базиран в Мексико. Това е така заради конфликтът в Близкия изток и забраните, които част от щаба на отбора имат, за влизане в Щатите.

Американски представители заявиха, че разглеждането на ограниченията ще продължи докато дискусиите за облекчаване продължават.

От древна Персия отпреди хиляди години до цивилизования Иран днес, духът на Иран остава жив и непоколебим“, пише в ръкописната писмо, публикувано от иранската футболна федерация.

В края на бележката има и призив за мир, приятелство и уважение между всички народи. В нея се благодари и на всички фенове, които са подкрепили отбора.

Треньорът на Иран Амир Галеноей изкритикува условията, с които неговите щаб и играчи трябва да се справят. Той смята също, че непобеденият старт на световното за неговия отбор ще се помни дълго време.

Играчите, които дойдоха на това Световно първенство в това състояние, трябва да бъдат поздравени. Имахме възможността да спечелим срещу Белгия, но мисля, че това е голямо постижение." каза Галеноей след мача с Белгия и равенството, което отборът му измъкна.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи