Бившият наставник на Ливърпул и Борусия Дортмунд не остана доволен от играта на Бундестима въпреки класирането за елиминациите
Бившият мениджър на Ливърпул и Борусия Дортмунд Юрген Клоп отправи сериозни критики към представянето на Германия след поражението с 1:2 от Еквадор в последния мач от груповата фаза на Мондиал 2026.
Германците поведоха още във втората минута с попадение на Лерой Сане, но впоследствие допуснаха обрат и записаха първата си загуба в турнира.
„Играхме неправилно. Избрахме грешен стил на футбол срещу толкова агресивен противник. От 12-ата минута нататък загубихме дълбочината в атаката и започнахме да се защитаваме с нисък блок, сякаш просто експериментирахме. Имаше много неща, които не ми харесаха. Не останах с усещането, че ще преминем спокойно през следващите кръгове“, заяви Клоп пред Magenta TV.
Въпреки поражението Германия завърши на първото място в Група Е с актив от 6 точки. Със същия точков актив втори остана Кот д'Ивоар, докато Еквадор също намери място в елиминационната фаза, след като приключи груповата фаза с 4 точки.
Германците продължават напред като победител в групата, но думите на Клоп ясно показват, че според него представянето на отбора трябва значително да се подобри, ако Бундестимът иска да се бори за световната титла.