Няма да съм в националния отбор на 40 години като Меси и Роналдо, заяви французинът
Капитанът на Франция Килиан Мбапе говори на пресконференцията преди втория мач на „петлите” от група I на Мондиал 2026 срещу Ирак.
„Има култура на момента. Печелившите отбори винаги вдъхновяват съвременния футбол. Винаги печелившият отбор е прав. Откакто играя, ни карат да копираме Барса и тяхната игра с притежание на топката, после Реал Мадрид, а сега контрапресирането на ПСЖ", заяви Мбапе.
Мбапе поведе Франция към вендета срещу Сенегал
„Тези, които печелят, винаги са вдъхновявали другите. Продължаваме в същия дух. На терена сме по-атакуващи, отколкото през 2018-а и 2022-а година. Пътят напред ще бъде много дълъг, но сме на път да постигнем това, което искаме. Световното първенство е много непредсказуемо“, допълни Мбапе.
„Знаех, че Лео ще вкара, той винаги вкарва. Аз пък изоставам. Няма да съм тук на 40, ще сте ме прогонили преди това. Не гледам толкова напред, искам да се насладя на това световно първенство. Меси е най-добрият играч, заедно с Кристиано, това е ясно", каза още той.
„Аз просто се опитвам да помогна на отбора си да спечели още едно Световно първенство. Останалото е просто дебат за журналисти. В момента не мисля за Холанд, може би те мислят за нас, но аз мисля за Ирак“, сподели най-резултатният футболист в историята на френския национален тим", завърши французинът.