Германски национал ще бъде осем седмици извън игра
Националът и титуляр на Германия Нико Шлотербек изигра своя последен мач на мондиала. В двубоя срещу Кот д'Ивоар той получи контузия в левия глезен. След ядрено-магнитен резонанс се е разбрало, че защитникът е разкъсал връзка и ще отсъства около осем седмици.
Това е неприятна новина за Бундестима и неговия селекционер Юлиан Нагелсман. Играчът на Борусия Дортмунд стартира в първите два мача за Германия и даже отбеляза срещу Кюрасао, като явно е бил в плановете на треньора.
След като получи травмата, Шлотербек бе заменен от Антонио Рюдигер. Той е и най-вероятният заместник на контузения. Валдемар Антон пък ще бъде резервната опция.
Последният мач от групите на Германия е срещу Еквадор на 25 юни. Той не е от особена важност за германците тъй като те вече си осигуриха място в елиминационната фаза на турнира.