Новини
Търси

Първите 4 двойки от елиминациите на Мондиал 2026 вече са ясни

Първите 4 двойки от елиминациите на Мондиал 2026 вече са ясни
БТА

Оформиха се някои страхотни сблъсъци още на този етап от турнира

Двойките от елиминационната фаза на Мондиал 2026 лека-полека започват да се оформят. След поредната емоционална нощ от груповата фаза вече са ясни четири от тях. Засега фаворитите се разминаха, но имаме вече имаме два много здрави сблъсъка от 1/16-финалите. Ето и ясните двойки.

Южна Африка - Канада

Този дуел се получи още преди ден, когато двата отбора завършиха на второ място в своите групи. Те попадат в горната половина на схемата, а мачът им на 28 юни ще определи първият осминафиналит на световното първенство. 

Нидерландия - Мароко

Едно от зрелищата в първия кръг на елиминациите. „Лалетата" спечелиха група F, докато Мароко остана на второ място в група С. Двубоят противопоставя и два отбора, които все още нямат загуба на турнира. Двубоят помежду им е на 30 юни (понеделник) от 04:00 часа сутринта.

САЩ - Босна и Херцеговина

Американците спечелиха група D, а Босна и Херцеговина се промъкна като един от осемте най-добри отбора на трето място. Мачът е от 03:00 часа на 2 юли. Любопитното е, че босненците искаха да им се падне този съперник, за да си отмъстят за кървавата война в Югославия през 90-те години.

Бразилия - Япония

Друг от гвоздеите в програмата на 1/16-финалите. „Селесао" завърши на първо място в групата с Мароко, Шотландия и Хаити, но като награда ще играе с един от най-добрите азиатски отбори. „Самураите" нямат загуба на турнира, а в средата на октомври миналата година победиха за първи път Бразилия с невероятен обрат от 0:2 до 3:2 в контрола. Ще бъде интересно.

 

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи