Жилищна сграда е пострадала при атаката, а Кувейт съобщи, че е прехванал две балистични ракети
Бахрейн поиска свикването на извънредно заседание на Съвета за сигурност на ООН, след като стана обект на иранска ракетна и дронова атака. Според властите в Манама при нападението е пострадала жилищна сграда в провинция Мухарак, но няма жертви, предадоха Ройтерс и ДПА.
Министерството на външните работи на Бахрейн определи атаката като "опасна ескалация", последвала "умишлена поредица от повтарящи се нападения" срещу страната. От Манама заявиха още, че Иран носи "изключителна отговорност" за подкопаването на усилията за деескалация в региона в момент, когато се правят опити за постигане на споразумение със Съединените щати.
Междувременно Кувейт съобщи, че противовъздушната му отбрана е прехванала две ирански балистични ракети. По данни на армията няма пострадали и не са нанесени материални щети.
По-рано иранският Корпус на гвардейците на Ислямската революция (КГИР) пое отговорност за атаките срещу Бахрейн и Кувейт. В изявление на гвардейците се твърди, че са били поразени обекти на американската военна инфраструктура в двете държави, включително цели в базата на Пети американски флот в Бахрейн.
На този фон иранският външен министър Абас Арагчи, който е на посещение в Багдад, предупреди, че всякакви опити за оспорване на иранския контрол над Ормузкия проток ще доведат до допълнително изостряне на напрежението в региона.
Той подчерта, че подписаният със САЩ меморандум за разбирателство не бива да бъде "отклоняван от курса му" и призова за изработването на рамково споразумение за сигурност между Иран и държавите от Персийския залив.