Новини
Търси

Иран обвини САЩ в грубо нарушение на споразумението за прекратяване на войната

Иран обвини САЩ в грубо нарушение на споразумението за прекратяване на войната
АП/БТА

Техеран осъди американските удари по южното крайбрежие на страната и заяви, че е отвърнал с атаки срещу свързани с американските сили цели

Иран остро осъди въздушните удари, нанесени от Съединените щати срещу цели на иранска територия, като ги определи като грубо нарушение на меморандума за разбирателство между двете държави, чиято цел е прекратяване на войната в Близкия изток.

В официално изявление, цитирано от Франс прес, иранското външно министерство заяви, че американските атаки, извършени вечерта на 26 юли, са били насочени срещу няколко обекта по южното крайбрежие на страната.

Иран остро осъжда въздушните удари, извършени от американската терористична армия вечерта на 26 юли срещу няколко обекта по иранското южно крайбрежие“, се посочва в позицията на външното министерство.

Според Техеран действията на Вашингтон представляват „грубо нарушаване на член 2, параграф 4 от Хартата на ООН и грубо нарушение на параграф 1 от меморандума за разбирателство“, подписан между двете страни в средата на юни.

От иранското външно министерство допълниха, че страната е отвърнала на американските удари, като е атакувала цели, свързани с въоръжените сили на САЩ. Не бяха посочени подробности за местоположението или характера на поразените обекти.

Към момента американските власти не са коментирали официално изявлението на Иран.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи