Родителите не знаели, че се е качило в автомобила
Трети трагичен инцидент във Франция от началото на горещата вълна в страната. Тригодишно дете почина, след като се заключи в автомобил в района на Париж. Родителите не знаели, че е в автомобила. Момченцето се качило в семейната кола в град Сен Грасиен, без родителите му да разберат. Баща му мислел, че то спи у дома.
По първоначални данни майката спяла с второто дете на семейството - на 18 месеца, а бащата бил под навеса в градината. Той казал на сина си да легне да спи, но детето се качило в автомобила, чиито врати не били заключени. Системата за детска безопасност обаче била активирана. „Изглежда, че след това се е затворило вътре и е останало блокирано в колата, преди да бъде открито в безсъзнание от родителите си“, каза прокурорът.
Майката е приета в болница в състояние на шок.
Това е поредният смъртен случай на дете в автомобил по време на големите горещини. На 22 юни телата на две деца - на 2 и 4 години, бяха открити в семейна кола на паркинг в южния град Карпантра.