48-годишният е транспортиран с оплаквания за сърдечен проблем, двама медици са временно задържани
48-годишен сръбски монах е настанен в интензивно отделение, след като е скочил от движеща се линейка в Северна Гърция.
Инцидентът е станал по време на транспортирането му от Урануполи към Полигирос, след като по-рано се е почувствал зле със симптоми, насочващи към сърдечен проблем.
По данни на разследващите по време на транспортирането монахът вероятно е разкопчал предпазния си колан, преди да скочи от линейката. Обстоятелствата около инцидента се изясняват.
Първоначално мъжът е бил приет в Общата болница на Халкидики в Полигирос, а впоследствие е транспортиран за допълнително лечение в болница „Ипократио“ в Солун, където е интубиран.
По подозрение за причиняване на телесна повреда по непредпазливост двама служители на спешната помощ са били временно задържани.