Без заповед за арест: Олег Невзоров се върна в България и заяви: „Не чувствам вина, всичко е легално“
„Всички документи са в компетентните органи“, каза Невзоров след завръщането си в България
Украинският бизнесмен Олег Невзоров, свързван със строителството на спорния комплекс „Форест клуб“ в местността Баба Алино край Варна, се е завърнал в България, без срещу него да е имало издадена заповед за задържане.
По информация на компетентните институции Невзоров е влязъл в страната на 16 юни и веднага е бил установен от служители на МВР. За пристигането му е била уведомена Варненската окръжна прокуратура.
Бизнесменът е бил разпитан от полицията, а впоследствие и от органите на прокуратурата. До приключването на процесуалните действия той е бил под наблюдение от страна на МВР.
Според информацията, с която разполагат институциите, срещу Невзоров не са повдигнати обвинения и не е била издавана заповед за задържането му. Именно прокуратурата е единственият орган, който има правомощия да разпореди подобна мярка.
„Не чувствам вина. Очаквам справедливост и истина от компетентните органи. Всички документи са в компетентните органи“, заяви той.
Предприемачът уточни още, че е преминал през проверка от страна на правоохранителните органи и допълни, че след приключването ѝ ще бъде предоставена допълнителна информация.
Името на Невзоров стана център на общественото внимание след разкритията около комплекса „Форест клуб“ край Варна. Според институциите част от сградите в обекта са изградени без необходимите разрешителни и в нарушение на строителното законодателство.
В началото на юни вътрешният министър Иван Демерджиев съобщи, че бизнесменът е напуснал България, а община Варна започна процедури по премахване на част от незаконните постройки. Междувременно бяха издадени и първите заповеди за събаряне на обекти в комплекса.
Очаква се казусът да навлезе в нов етап, тъй като предстоят съдебни процедури както по отношение на строителството, така и по обжалването на административните актове, издадени от местната власт.