На 29 април на учебен център „Батмиш“ специализиран екип от 13-то бригадно командване, ръководен от майор Михаил Попов, унищожи 4 броя 60 мм мини с незасегнати взриватели. Боеприпасите са били открити ден по-рано край главен път в землището на село Мокрен, област Сливен.
Дейностите са извършени по разпореждане на началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов и със заповед на командира на Сухопътните войски генерал-майор Деян Дешков.
Таралеж БГ припомня, че на 24 април в кабинет по военно обучение в гимназия „М.В. Ломоносов“ в Добрич е бил открит военен боеприпас.