Двамата пациенти са преместени в Детската травматология на болницата
И двете момчета, които пострадаха при тежката катастрофа в Горна Оряховица, вече са изведени от реанимацията, информират от УМБАЛСМ "Н.И. Пирогов".
Първо, на 24 юни, от интензивното отделение беше преместено 12-годишното момче, а на следващия ден, 25 юни, същото се случи и с 15-годишния младеж.
В момента и двамата пациенти се намират в Детската травматология на болницата.
Инцидентът възникна, след като автомобил, шофиран от 15-годишен непълнолетен водач, излезе от пътя и удари последователно две коли, два контейнера, бетонний стълб и гаражна врата, при което пострадаха общо петима непълнолетни.
На шофьора са взети кръвни проби за алкохол и наркотици, а случаят се разследва под надзора на прокуратурата.