Новини
Търси

Катастрофата в Горна Оряхивица: Изведоха от реанимация едно от децата

Катастрофата в Горна Оряхивица: Изведоха от реанимация едно от децата
БТА

В същото време второто пострадало дете, което е на 15 години, продължава своето лечение и остава под наблюдение в Детската реанимация на столичната спешна клиника

Университетската болница за активно лечение и спешна медицина "Пирогов“ съобщи добри новини за състоянието на едно от децата, ранени при тежкия пътен инцидент в Горна Оряховица. Става въпрос за 12-годишно момче, което вече е изведено от реанимация. В същото време второто пострадало дете, което е на 15 години, продължава своето лечение и остава под наблюдение в Детската реанимация на столичната спешна клиника.

Жестоката катастрофа се случи на 18 юни около 1:30 часа през нощта, когато 15-годишен неправоспособен шофьор загуби контрол и се заби с автомобил в стълб. Силата на сблъсъка е била толкова голяма, че превозното средство е напълно размазано. При инцидента пострадаха общо пет непълнолетни лица, включително и самият водач.

Заради тежкото им състояние се наложи активирането на медицински хеликоптер, като въздушната линейка транспортира две от децата в най-критично състояние директно до София. Други двама от тийнейджърите бяха настанени в Отделението по неврохирургия във Велико Търново, а петият пътник бе освободен за домашно лечение веднага след извършените първоначални прегледи.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи