Новини
Търси

Професор от УМБАЛ „Александровска“ обяви безсрочна гладна стачка

Професор от УМБАЛ „Александровска“ обяви безсрочна гладна стачка

От синдикат „Защита“ твърдят, че вместо исканата информация за управлението на болницата е започнала дисциплинарна процедура срещу проф. Милена Иванова-Шиварова

Проф. д-р Милена Иванова-Шиварова, председател на синдикалната секция на Национален синдикат „Защита“ в УМБАЛ „Александровска“ и преподавател в Медицинския университет – София, обявява безсрочна гладна стачка, която ще започне на 29 юни. Това съобщиха от синдикалната организация.

Според синдиката решението е взето, след като по подадено заявление по Закона за достъп до обществена информация не са получили исканите данни за възнагражденията на ръководството на болницата, критериите за тяхното определяне и финансовото състояние на лечебното заведение.

От „Защита“ твърдят, че вместо отговор по заявлението е била започната дисциплинарна процедура срещу проф. Иванова-Шиварова, която според тях е свързана със синдикалната ѝ дейност и поставените въпроси за прозрачността в управлението на болницата.

Синдикалната организация е уведомила министъра на здравеопазването за предстоящия протест и настоява за институционална намеса, за да бъдат избегнати по-нататъшни действия.

От „Защита“ предупреждават, че ако не последва реакция от компетентните институции, ще обсъдят организирането на нови протестни действия в системата на здравеопазването.

По думите на синдиката гладната стачка е не само в подкрепа на проф. Иванова-Шиварова, но и в защита на правата на работещите в здравния сектор.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи