Бившият служебен министър защити Найден Тодоров и призна, че има сериозни резерви към избора на Евтим Милошев
„Културата затъва все повече, а вкусовете и исканията на хората се промениха.” Това заяви Рашко Младенов в ефира на NOVA.
Актьорът коментира и назначението на Евтим Милошев начело на Министерство на културата, като призна, че има сериозни резерви.
„Тревожи ме, че за министър на културата става човек, който е продуцент на „Комиците”. В културата има страшно много области, с които човек трябва да е запознат – включително симфоничната музика. Не знам доколко това при него може да се случи, но му пожелавам добър час”, заяви Младенов.
Той изрази и съжаление за смяната на Найден Тодоров.
„Съжалявам за напускането на Найден Тодоров. Той работеше с мащаб и свърши неща, които с години бяха пренебрегвани“, каза актьорът.
В интервюто Младенов разказа и за новата си пиеса "Някой е объркал адреса", чиято премиера ще бъде на 12 май в Сити Марк Арт Център.
По думите му работата с млади актьори от Театър „Сфумато“ е променила представите му за новото поколение.
„Преди мислех, че младите са по-повърхностни, но видях, че там има друг огън. Изненадаха ме с въображение, упоритост и отговорност“, сподели той.
Любопитен момент в постановката е участието на Пролет Велкова, която според Младенов е била впечатлена от атмосферата зад кулисите.
„Тя беше удивително впечатлена от начина, по който театралният екип се превръща в затворена общност, говореща на един и същ език“, разказа актьорът.