Според магистратите съществува реална опасност обвиняемият да се укрие или да извърши друго престъпление
Софийският градски съд остави в ареста Румен Шибилов, обвинен, че е избутал друг мъж от Лъвов мост в София, вследствие на което той е починал. Според магистратите е налице реална опасност обвиняемият да се укрие или да извърши друго престъпление. Съдът отчете още, че Шибилов се отличава с висока степен на обществена опасност. Определението не е окончателно и може да бъде обжалвано.
Прокурорът по делото Искра Петрова посочи пред съда, че деянието е тежко и умишлено, а предвиденото в закона наказание е между 10 и 20 години лишаване от свобода.
В съдебната зала прокурор Искра Петрова обърна внимание, че въпреки реабилитацията му по предходно дело, за обвиняемия има неблагоприятни данни. По думите ѝ това е основание да се приеме, че съществува риск той да се укрие или да извърши ново престъпление, както и че са налице данни, сочещи, че именно той е извършителят.
Адвокатът на Румен Шибилов - Цветан Илиев, оспори твърдението, че клиентът му може да се укрие или да извърши ново престъпление. Като аргумент той посочи, че обвиняемият има постоянен адрес в село Бежаново, и настоя съдът да определи по-лека мярка за неотклонение вместо „задържане под стража“.
При последната си дума пред магистратите Шибилов заяви, че съжалява за случилото се и поиска мярката му да бъде изменена в „домашен арест“. Той каза още, че води скитнически начин на живот.
Припомняме, че фаталният инцидент стана около 18:10 часа на 22 юни, когато Румен Шибилов умишлено избутал К. М. през парапета на Лъвов мост. След падането мъжът получил тежка съчетана и височинна травма, която довела до смъртта му.
Непосредствено след случилото се по случая бяха задържани трима души, но впоследствие обвинение беше повдигнато срещу Шибилов.