Според Михайлов 1/3 от съда и прокуратурата е на Иво Прокопие, а 2/3 – на Пеевски и Борисов
Не влизаме в договорки. Аз съм имал много срещи, на които са ми предалагали мерките срещу мен да отпаднат и да получа финансиране, а в замяна ние да бъдем послушни. Ние отказваме и натискът продължава. Това заяви председателят на „Величие“ и създадел на „Исторически парк“ Ивелин Михайлов в ефира на бТВ. По думите му неговата формация е „единствената организация, която може да защити хората“ и се „правят всякакви схеми, за да бъдем отстранени“.
Михайлов допълни, че той и съмишлениците му са под „огромен натиск от мафията" вече седем години и „няма власт пред която да се оплачем“. Мафията, по думите му, била на два клана – около Иво Прокопие и около Бойко Борисов и Делян Пеевски. Според Михайлов 1/3 от съда и прокуратурата е на Иво Прокопие, а 2/3 – на Пеевски и Борисов. Той даде пример с това, че преди години в своя публикация изданията на първия са „рекламирали“ строежа на „Баба Алино“.
Спрямо видеата, които Михайлов разпространи в социалните мрежи, на които той премахва партийни и фирмени стикери, той уточни, че това са фирмени коли, които „функционират към „Исторически парк“.
По думите на лидера на „Величие“ „хората от Капитал работят с местен земеделц, който е криминално проявен и наркоман“. Именно този човек, твърди Михайлов, е поддал сигналите срещу него за това, че не е можел да си изпълнява задълженията по въпросните автомобили. Михайлов настоява, че лизингите му са платени с останали остатъчни стойности.
Случващото се с „Исторически парк“, в който Михайлов заяви, че е акционер с 2%, гостът определи като сходно на казуса с „Баба Алино“. „НАП и съдът незаконно отнеха финансови права, държавата премахна облигационните права, ограби го този инструмент“, уточни той, добавяйки, че в момента има съдебно решение, което се обжалва. „В България никой няма права, освен властимащите“, констатира бившият депутат.
По отношение на това как се издържа, лидерът на „Величие“ заяви, че може да разчита на „любовници“.
„Има богати жени, които са ме харесали, докато съм бил в Народното събрание, и сега ме издържат“, уточни Михайлов.