Наставникът похвали момчетата и отбеляза недоволството си от натоварената програма
Селекционерът на националния отбор на България по волейбол Джанлоренцо Бленджини изрази задоволството си от успеха над Украйна в Лигата на нациите, но използва случая, за да отправи критики към натоварената програма на турнира.
България сломи Украйна за 5-та победа в Лигата на нациите
Италианският специалист похвали своите състезатели за характера, който са показали след серията от тежки мачове в Любляна.
„Момчетата бяха страхотни, защото днес говорихме, че не трябва да се предаваме. След три двубоя от по пет гейма, за мен не е добре да играеш два мача с разлика от само 18 часа. Не сме първи и няма да сме последните, които го правим. Играчите искат да печелят, а да играем всеки срещу всеки е много лесно. Има друг проблем – контузиите на волейболистите. Всеки е важен, но имаме нужда от най-добрите играчи“, заяви Бленджини.
Наставникът призова организаторите да обмислят промени в календара, за да се намали рискът от травми.
„Не знам какво и как да се направи, но трябва да се помисли за програмата. Мачът днес беше много важен за класирането в турнира и за ранглистата. Притеснен съм за контузиите на играчите. Може да си решиш цялото лято само с два двубоя. Трябва да хвърлим повече светлина върху това“, допълни той.
Бленджини бе доволен и от представянето срещу силния тим на Украйна, който според него е поставил сериозно изпитание пред българския състав.
„Представянето ни беше много добро. Украйна е много силен отбор, има супер играчи с много силен начален удар. Целта ни беше да не се предаваме. Знаехме, че може да правим някои неща по-добре. Не се отказахме, направихме го и сме щастливи“, каза още селекционерът.
В заключение италианецът насочи вниманието към следващия турнир от Лигата на нациите, който ще се проведе в Чикаго.
„Мислим за следващата среща, която е в Чикаго след две седмици. Трябва да балансираме и да работим добре. Очаквам някои много важни двубои“, завърши Бленджини.