„Жълто-черните" записаха втора поредна победа в контролите
Ботев Пловдив победи Арда Кърджали с 2:1 във втората си контрола от предсезонната подготовка. Двубоят се проведе на комплекс „Никола Щерев - Старика” в Града под тепетата. В първата си проверката преди няколко дни Ботев победи Спартак Плевен с 4:0.
Ботев Пловдив върна свой юноша
В първите минути не се създаде почти нищо интересно. Ботев владееше повече топката, но като цяло двата тима стояха равностойно. В 19-ата минута обаче „канарчетата” излязоха напред в резултата. При центриране от корнер, Анатолий Господинов увисна и не успя да избие. Така топката стигна до Карлос Алгара на далечната греда, който необезпокояван вкара с глава на празна врата.
След нови равностойни монути се стигна до 37-ата, когато Самуил Цонов разтресе страничния стълб, след като беше останал сам срещу вратаря. Така или иначе обаче беше свирена засада и евентуално попадение щеше да бъде отменено. Малко по-късно Преслав Бачев стреля много опасно, но Християн Славков внимаваше.
Гостите бяха доста по-активни в първите минути на втората част и така се стигна до 57-ата минута. Тогава Карагарен беше изведен сам срещу вратаря на удобна позиция, но беше спънат. Това накара главния съдия да посочи дузпа, а с изпълнението се нагърби именно Карагарен. Крилото не сбърка от бялата точка и изравни - 1:1.
В 88-ата минута хубава атака на Ботев доведе до втори гол. След центриране отдясно, Димитър Тонев отклони с пета към далечния край. Там Ифена Доргу се беше измъкнал от защитниците на Арда и от близка дистанция засече, за да направи резултата 2:1.