„Канарчетата" не искат Станимир Тренчев да им свири повече
Ботев Пловдив излезе с позиция след дербито с Локомотив, спечелено от „черно-белите" с 2:0. Ръководството на „жълто-черния" клуб изрази своето сериозно възмущение и дълбоко безпокойство от решенията, взети чрез системата ВАР по време на срещата.
Локомотив е новият властелин на Пловдив
Ето какво написаха от Ботев Пловдив:
„Ръководството на ПФК Ботев Пловдив изразява своето сериозно възмущение и дълбоко безпокойство от решенията, взети чрез системата ВАР по време на срещата срещу ПФК Локомотив Пловдив, при която бе отменено попадение за нашия отбор. Представените визуализации и начертаните линии за засада будят сериозни съмнения относно тяхната коректност и обективност. Анализът на наличните кадри показва:
- несъответствие на линиите с геометрията и перспективата на терена;
- липса на прозрачност относно използваните точки за калибриране;
- неяснота относно процеса и отговорното лице при позиционирането на линиите.
Особено притеснителен е фактът, че ВАР съдията Станимир Тренчев е участвал и в други срещи на ПФК Ботев Пловдив, при които са налице спорни решения в ущърб на клуба, включително случаи на отменени попадения след ВАР намеса, които предизвикаха сериозни реакции от страна на клуба и футболната общественост.
Още през ноември 2025 г. ПФК Ботев Пловдив официално сезира БФС с искане същият съдия да не бъде назначаван на наши срещи поради съмнения за тенденциозност", написаха „канарчетата".