18-годишният Джеси Дери записа тежък дебют за „сините"
Футболистът на Челси Джеси Дери е откаран в болница след тежък удар, обявиха от клуба. Това се случи в 45-ата минута на мача от Висшата лига срещу Нотингам Форест (1:3). 18-годишният нападател се сблъска силно със защитника Зак Абът. Двамата си удариха главите, а Дери получи медицинска помощ на терена. Лекарите му сложиха кислородна маска, а след това го изнесоха на носилка.
Челси се прости с участие в Шампионска лига
Челси получи дузпа за нарушението срещу Дери, но Коул Палмър я пропусна. От клуба съобщиха, че юношата е в съзнание и е откаран в болница като предпазна мярка. 18-годишният футболист със сигурност ще запомни официалния си дебют за „сините" след този тежък инцидент.
По-късно в двубоя по сходен начин се сблъскаха още вратарят на Челси Роберт Санчес и халфът на Нотингам Моргън Гибс-Уайт. Те също веднага бяха заменени. Нотингам Форест победи Челси на „Стамфорд Бридж" с 3:1 и почти сигурно се спаси от изпадане с 42 точки.