Новини
Търси

Карлос Насар става лице на българския туризъм

Карлос Насар става лице на българския туризъм
Министерство на туризма

Олимпийският шампион ще популяризира България по света заедно с победителката в "Евровизия" Дара

Олимпийският, световен и европейски шампион по вдигане на тежести Карлос Насар ще бъде едно от новите лица на националната кампания за популяризиране на България пред света. По покана на министъра на туризма д-р Илин Димитров той се присъединява към инициативата като посланик на българския туризъм.

Насар ще застане редом до победителката в "Евровизия" Дара, като двамата ще представят страната ни пред международната публика чрез личните си истории, успехи и връзката си с България. Идеята на кампанията е да покаже страната не само като привлекателна туристическа дестинация, но и като родина на талантливи и вдъхновяващи личности.

По време на срещата министърът на туризма подари на Насар специална статуетка с българска роза – един от символите на страната, който ще бъде част от посланията към чуждестранната аудитория.

"България има нужда от своите шампиони. Сравняват Ви с Лео Меси в щангите. Нека светът вижда страната ни не само като красива дестинация, а като държава с история, дух и личности, които разказват за нея", заяви министър Илин Димитров.

Карлос Насар прие поканата с готовност и подчерта, че за него е чест да се включи в инициативата.

"Нашата страна е мила на всички, които я носим в сърцето си. Красива е и заслужава да бъде видяна от повече хора по света", каза олимпийският шампион.

Кампанията на Министерството на туризма предвижда в нея да се включат още популярни българи от спорта, музиката, културата и изкуството, които чрез личните си истории и любими места ще насърчават чуждестранните туристи да открият България.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи