Това обеща американският милиардер Бил Фоли
Лас Вегас ще има отбор в Националната баскетболна асоциация (НБА) до няколко дни, обеща милиардерът Бил Фоли. Той е основател и мажоритарен собственик на хокейния Вегас Голдън Найтс и сега се надява да повтори успеха си и баскетбола.
Новината идва няколко месеца, след като собствениците на клубове от НБА одобриха чрез гласуване лигата да бъде разширена с тимове от Лас Вегас и Сиатъл. Богатството на Фоли се оценява на 2.6 млрд. долара, а той притежава и няколко футболни клуба - Борнемут (Англия), Лориан (Франция), Морейрензе (Португалия) и Окланд (Нова Зеландия).
Революционна промяна в НБА, ще увеличават отборите
„Лас Вегас заслужи мястото си сред великите спортни градове в Америка и е достойно тук да има и отбор от НБА. Превърнахме Голдън Найтс в шампионски клуб от нищото и сме готови да го направим пак - със същия стандарт, същата отдаденост на общността и същия устрем за победа", обяви Фоли.
„Имаме пазар, доказана зала от световна класа и една от най-добрите организации. Намерението ни е да сме готови в деня, в който от НБА са готови да ни приемат. Решението зависи от тях. Нашата работа е да предоставим на лигата възможността в Лас Вегас да бъде създаден тим с перспектива за дългосрочен успех", допълва милиардерът.