Новини
Търси

Манчестър Сити ще счупи трансферния рекорд във Висшата лига

Манчестър Сити ще счупи трансферния рекорд във Висшата лига
БТА

„Гражданите" се разбраха с Нотингам Форест за английския национал Елиът Андерсън

Манчестър Сити е постигнал споразумение с Нотингам Форест за услугите на Елиът Андерсън, твърдят английските медии. „Гражданите" ще счупят трансферния рекорд на Висшата лига със сума от порядъка на 150 милиона евро. През септември 2025 г. нападателят на Нюкасъл Александър Исак се присъедини към Ливърпул за 145 млн евро.

Манчестър Сити и Челси постигнаха споразумение за Енцо Мареска

23-годишният Андерсън ще премине през медицински прегледи в САЩ, тъй като е част от националния отбор за световното първенство. Договорът на англичанина с Нотингам е до лятото на 2029 г. Порталът Transfermarkt оценява стойността му на 75 милиона евро, което означава, че Сити ще плати двойно повече.

Андерсън е продукт на младежката система на Нюкасъл. Той премина в Нотингам през лятото на 2024 година за 41 милиона евро. През сезон 2025/26 халфът изигра 50 мача, в които отбеляза 4 гола и направи 5 асистенции. Най-вероятно той ще играе в средата на терена с Родри.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи